Gdańsk: siedem szpitali szykuje się na pacjentów podczas Euro 2012

Autor: Gazeta Wyborca/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2011 18:40

W Gdańsku siedem szpitali zadba o zdrowie zdrowia kibiców i piłkarzy podczas Euro 2012.

Gdańsk: siedem szpitali szykuje się na pacjentów podczas Euro 2012
Przy wyborze lecznic kierowano się ich lokalizacją - położeniem w pobliżu stadionu i miejsc zakwaterowania gości przybyłych na mistrzostwa oraz standardem szpitala. Wybrane lecznice musiały mieć dobrze wyposażony oddział ratunkowy, oddział chorób wewnętrznych i chirurgiczny.

Wśród wyłonionych placówek są: gdański Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha (na Zaspie), Pomorskie Centrum Traumatologii, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne i szpital MSWiA, NZOZ Swissmed (ma wspomagać resortowy MSWiA, który nie ma tomokomputera), Pomorskie Centrum Toksykologii (w razie ryzykownych zachowań po alkoholu, narkotykach) i Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych (na wypadek epidemii).

Organizatorzy zakładają, że szpital będzie ostatnim miejscem, do którego trafi kibic, turysta czy urzędnik. Pomoc medyczna będzie udzielana już na stadionie, w strefach kibica, polach namiotowych itd. W pierwszej kolejności ustalono, że rolę szpitala stadionowego będzie pełnił ten na Zaspie. Z PGE Areny jest do niego tylko kilometr.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum