Gdańsk posiada największy ośrodek laseroterapii dziecięcej

Autor: trójmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2018 12:49

Po remoncie i modernizacji Pomorski Ośrodek Terapii Laserowej w Gdańsku stał się największym i najlepiej wyposażonym tego typu ośrodkiem w kraju. Pod opieką lekarzy pozostaje ok. 2 tysiące pacjentów m.in. z wrodzonymi anomaliami naczyniowymi i bliznami po oparzeniach, przykurczami.

Dzięki terapii laserowej możliwe jest nowoczesne leczenie wrodzonych anomalii naczyniowych u dzieci, a także blizn, zwłaszcza pooparzeniowych. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Pomorski Ośrodek Terapii Laserowej został przeniesiony do innych, wyremontowanych pomieszczeń szpitala "Copernicus" w Gdańsku. W nowej lokalizacji znajdują się 3 sale do zabiegów laserowych, razem z częścią łóżkową.

Ośrodek, to wspólny projekt szpitala i Fundacji Polsat. Powstał w 2013 r., gdy lasery warte 650 tys. zł zakupiła dla niego Fundacja. Ośrodek, pod którego opieką pozostaje ok. 2 tys. pacjentów, prowadzi leczenie wrodzonych anomalii naczyniowych u dzieci, a także blizn, zwłaszcza pooparzeniowych.

Rocznie w ośrodku terapii laserowej poddawanych jest ok. 200 - 300 pacjentów. Po modernizacji możliwe będzie zwiększenie liczby tak leczonych pacjentów o 20 proc. Ośrodek dysponuje siedmioma laserami.

Dotychczas wszystkie zabiegi były wykonywane w jednym pomieszczeniu. Dzieci po zabiegach, które musiały zostać w szpitalu były przewożone na inne piętro, do Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży. Nowa lokalizacja pozwala pozostać pacjentom na oddziale - informuje portal trójmiasto.pl.

Specjaliści z Pomorskiego Ośrodka Terapii Laserowej swoimi umiejętnościami z zakresu terapii laserowej dzielą się z lekarzami z nowo powstających ośrodków w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Katowicach i Poznaniu.

 Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum