Gdańsk: porozmawiają o roli komunikacji w relacjach lekarz - pacjent - rodzina

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2012 10:21

We wtorek (4 grudnia) w Collegium Biomedicum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, odbędzie się debata pod hasłem "Rozmowa może pomóc. Rozmowa może zabić. Rola jakości komunikacji w relacji środowisko medyczne - pacjent - rodzina pacjenta". Jej organizatorem jest Fundacja Hospicyjna.

Gdańsk: porozmawiają o roli komunikacji w relacjach lekarz - pacjent - rodzina

Co drugi chory przyznaje, że nie do końca rozumie, co powiedział mu lekarz. Wielu pacjentów twierdzi, że sposób przekazania informacji o chorobie wpłynął na efekty leczenia. Czy lekarz i pielęgniarka potrafią słuchać, umieją przekazać złą informację, zapanować nad emocjami?

Do Collegium Biomedicum GUMed fundacja zaprasza prof. med. Krystynę de Walden-Gałuszko z Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, ks. dr Jana Kaczkowskiego z Hospicjum im. św. o. Pio w Pucku, dr med. Aleksandrę Modlińską z Zakładu Medycyny Paliatywnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarzy, pielęgniarki, studentów medycyny, psychologii i wolontariuszy.

Gościem specjalnym spotkania będzie aktorka, Dorota Kolak, która obok Jerzego Stuhra zgodziła się zostać ambasadorem tegorocznej kampanii hospicyjnej "Zdrowa rozmowa pomaga leczyć". Po zakończeniu debaty jej uczestnicy będą mogli zapisać się na bezpłatne warsztaty z komunikacji. 

Więcej: www.dziennikbaltycki.p

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum