Gdańsk: poradnia hematologiczna w UCK przestała rejestrować pacjentów

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2017 14:20

Mimo że to dopiero początek lutego, poradnia hematologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, jedyna na Pomorzu, już nie rejestruje pacjentów na ten rok.

Gdańsk: poradnia hematologiczna w UCK przestała rejestrować pacjentów
Poradnia hematologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku już nie rejestruje pacjentów na 2017 r. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Potwierdza to w "Rozmowie Kontrolowanej" lekarz wojewódzki, dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ekspert mówi wprost - sytuacja jest dramatyczna.

Jak wyjaśnia problem polega na tym, że w województwie pomorskim jest tylko siedmiu lekarzy zatrudnionych w stałych miejscach pracy, którzy mają specjalizację z hematologii. Biorąc pod uwagę potrzeby województwa, powinno ich być trzydziestu.

Dodaje, że brak zainteresowania tą specjalizacją wynika z braku preferencyjnych zarobków oraz kosztów zaplecza medycznego, jakie trzeba ponieść otwierając prywatny gabinet.

Lekarz wojewódzki zapewnia jednak, że problem z poradnią ma być rozwiązany od połowy lipca. W tym celu zostało skierowane pismo do NFZ  informujące o potrzebie zwiększenia nakładów finansowych - mówi gość Radia Gdańsk. 

Więcej: radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum