Gdańsk: podziękują operatorce numeru 112 za pomoc w ratowaniu noworodka

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2014 13:34

Rodzina noworodka spod Malborka spotka się w poniedziałek (24 marca) z operatorką numeru 112, która udzieliła telefonicznie fachowego instruktażu pierwszej pomocy ciotce maleństwa i być może uratowała życie dziecka.

Do niecodziennego spotkania dojdzie w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku. Rodzina trzytygodniowego noworodka spotka się  z operatorką numeru alarmowego 112 Natalią Trędowską. Pani Natalia udzielając 18 marca ok. godz. 16.15. przez telefon instruktażu pierwszej pomocy być może uratowała życie dziecka.

Spotkanie odbędzie się z inicjatywy matki oraz ciotki dziecka, która reanimowała niemowlę wykonując wydawane telefonicznie instrukcje. Obie panie chcą osobiście podziękować za pomoc, jaką uzyskały od operatorki.

W spotkaniu udział weźmie wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, który pozostaje pod wrażeniem profesjonalizmu i opanowania pracowników WCPR. Wojewoda wręczy listy gratulacyjne oraz nagrody operatorkom, które miały ogromny udział w pozytywnym zakończeniu tak dramatycznej akcji - informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum