Gdańsk: oddziałowi ratunkowemu UCK grozi paraliż

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2014 18:18

Gwałtownie rośnie liczba pacjentów zgłaszających się na Kliniczny Oddział Ratunkowy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Zarządzający alarmują: jeśli trend się utrzyma, we wrześniu dojdzie do paraliżu pracy oddziału.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, Ewa Książek-Bator, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, powiadomili o tym niebezpieczeństwie urzędy marszałka i wojewody oraz Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ. W tle pojawia się podejrzenie, że obserwowane od końca 2013 r. oblężenie KOR w UCK to uboczny skutek przekształcenia gdańskich szpitali w spółki.

Prof. Andrzej Basiński, ordynator Klinicznego Oddziału Ratunkowego UCK, ostrzega - prawdopodobnie we wrześniu 2014 r., gdy liczba pacjentów przekroczy 2500, jednostka nie będzie w stanie obsłużyć ich ani pod względem kadrowym, ani organizacyjnym.

KOR zapcha się totalnie, bo nastąpi istotny wzrost chorych przekazywanych do klinik, głównie internistycznych. Już dziś znalezienie w nich wolnego miejsca graniczy z cudem.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum