Gdańsk: o absolwentach zdrowiach publicznego na rynku pracy

Autor: MW/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2010 14:13

Konferencja "Absolwent kierunku zdrowie publiczne na rynku pracy" odbywa się w czwartek (28 stycznia) w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Blisko 50 uczelni w Polsce kształci przyszłych menedżerów ochrony zdrowia. W dyskusji na temat perspektyw zawodowych absolwentów kierunku zdrowie publiczne weźmie udział między innymi prof. Andrzej Wojtczak, przewodniczący Rady Sanitarno-Epidemiologicznej i ekspert WHO.

– Magistrowie zdrowia publicznego są przygotowani do zajmowania stanowisk kierowniczych w zakładach opieki zdrowotnej, ale i we wszystkich instytucjach administracji państwowej, nie tylko w Ministerstwie Zdrowia, ponieważ każdy resort jest obowiązany prowadzić programy zdrowotne – mówi portalowi rynekzdrowia.pl prof. Andrzej Wojtczak.

Absolwenci z dyplomem licencjata mogą pracować natomiast w administracji samorządowej. – Problem jednak w braku świadomości potencjalnych pracodawców na temat wiedzy i umiejętności absolwentów zdrowia publicznego – mówi Paweł Klikowicz, organizator konferencji, student III roku zdrowia publicznego.

– Kto ich przekona? Sami absolwenci, swoją pracą – dodaje profesor Wojtczak.

Konferencję organizuje Akademickie Biuro Karier i Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Publicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum