×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gdańsk: kto będzie leczył metadonem?

Autor: Dziennik Bałtycki, KL/Rynek Zdrowia03 lutego 2011 16:01

Wojewódzkiemu Ośrodkowi Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Gdańsku nie udało się uruchomić poradni, w której od stycznia br. mieli być leczeni pacjenci uzależnieni od narkotyków.

Gdańsk: kto będzie leczył metadonem?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na program terapii substytucyjnej z wykorzystaniem metadonu osoby z Gdańska uzależnione od narkotyków czekają od dekady. Na razie jeżdżą do Świecia, a nawet do Warszawy.

Od stycznia mieli otrzymać szansę na leczenie w Trójmieście. Prowadzeniem terapii miała zająć się nowa poradnia, planowana przy Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Gdańsku.

Jak powiedział portalowi rynekzdrowia. pl Mariusz Szymański, rzecznik Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Fundusz przeznaczył na ten cel na  2011 r. 327 tys. zł.  Wspomniane środki miały pozwolić na objęcie terapią około 50. pacjentów, u których nie sprawdziły się inne metody leczenia.

Poradnia jednak nie powstała: nie znaleziono dla niej pomieszczenia. W efekcie NFZ zerwał kontrakt  z gdańską lecznicą. Nie jest jednak wykluczone, że płatnik ogłosi kolejny konkurs i że w mieście znajdzie się lecznica gwarantująca wywiązanie się z umowy. 

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze