Gdańsk: kolejnych 9 pensjonariuszy DPS "Polanki" zakażonych koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2020 17:24

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u kolejnych dziewięciu pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej "Polanki" - powiadomiła PAP w sobotę (25 kwietnia) Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Łącznie na COVID- 19 zachorowało dotąd 33 podopiecznych ośrodka oraz 12 osób z personelu.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował w sobotę o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Polanki". W ciągu ostatniej doby badania potwierdziły obecność patogenu u dziewięciu podopiecznych. Zostali oni przewiezieni do szpitala zakaźnego.

W ośrodku przebywa aktualnie 41 pensjonariuszy i 10 pracowników. Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku powiedziała PAP, że pomimo dynamicznego rozwoju sytuacji, mieszkańcy DPS-u mają zapewnioną opiekę. Utrzymane są również plany wymiany personelu. Placówka zaopatrzona jest w niezbędne środki ochrony osobistej oraz żywność.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Polanki w Gdańsku jest aktualnie największym ogniskiem koronawirusa w regionie. Jak przekazała PAP w sobotę Olimpia Schneider, wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano dotąd u 33 podopiecznych i 12 pracowników.

W środę poinformowano o śmierci 95-letniej pensjonariuszki, która z powodu COVID-19 była hospitalizowana w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Oprócz kobiety, w ostatnim tygodniu zmarło dwóch innych podopiecznych, nie byli jednak zarażeni.

Dom Pomocy Społecznej "Polanki" w Gdańsku-Oliwie powstał w 1978 roku. Jest jednostką organizacyjną Miasta Gdańska o zasięgu ponadgminnym, finansowaną w formie jednostki budżetowej. Nadzór nad jego działalnością sprawuje prezydent Gdańska przy pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. 

Autorka: Anna Machińska

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum