Gdańsk: dwa lata w kolejce do endokrynologa

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2014 08:45

W Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku mali pacjenci są zapisywani do endokrynologa na wizytę dopiero na drugie półrocze 2016 r.

Magdalena Kremer-Kreft, dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych szpitala wyjaśnia, że kontrakt, który zaoferował Fundusz, jest niski, a małych pacjentów z problemami endokrynologicznymi przybywa. Dodaje, że gdyby lecznica przyjmowała ponad limit, nie jest pewne, czy NFZ zapłaciłby potem za nadwykonania - informuje Gazeta Wyborcza.

Mariusz Szymański, rzecznik Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaznacza, że o wyczerpanym kontrakcie poradni w szpitalu Polanki słyszy pierwszy raz. Podkreśla, że placówki mają obowiązek sprawozdawania czasu oczekiwania do poszczególnych poradni, a ta lecznica niedawno przesłała Funduszowi informację, że średni czas oczekiwania nowego pacjenta na wizytę w poradni endokrynologii dziecięcej wynosi 125 dni.

NFZ radzi zatem sprawdzić, czy we wszystkich poradniach czas oczekiwania na wizytę do endokrynologa jest tak długi. Dziecko może przyjąć również lekarz z poradni dla dorosłych, o ile wyrazi na to zgodę.

Więcej:  wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum