Gdańsk: cztery konkursy na realizację zadań z profilaktyki zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2019 09:56

W czwartek (21 listopada) prezydent Gdańska ogłosiła cztery konkursy na realizację zadań z profilaktyki zdrowia. Wszystkie mają charakter otwarty. Termin składania ofert upływa 6 grudnia o godz. 15.00.

Gdańsk: cztery konkursy na realizację zadań z profilaktyki zdrowia
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwszy z konkursów dotyczy m.in. skutecznej promocji szczepień obowiązkowych i zalecanych oraz badań przesiewowych, organizacji konferencji, seminariów, szkoleń z dziedziny zdrowia publicznego i szeroko rozumianej profilaktyki z zakresu HIV/AIDS. Zaplanowana kwota pieniędzy na realizację tych zadań wynosi: w 2020 r - 270 tys. zł; w 2021 r. - 70 tys. zł; w 2022 r. - 70 tys. zł.

Drugi konkurs ogłoszono na realizację m.in. prowadzenia działań edukacyjnych i szkoleniowych w ramach przeciwdziałania narkomanii. Na realizację zadań objętych konkursem w 2020 r. zaplanowano 769 tys. zł.

Konkurs trzeci obejmuje przeprowadzenie badań socjologicznych oceniających występowanie problemu związanego z nadużywaniem alkoholu i narkotyków w poszczególnych dzielnicach Gdańska. Miasto przeznaczy na to w 2020 r. 155 tys. zł.

Czwarty konkurs dotyczy m.in. działań wieloletnich, takich jak promocja zdrowego środowiska życia i pracy czy też promocja zdrowia psychicznego. Przeznaczono na niego ponad 2,47 mln zł.

Marcin Szywała (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum