Gdańsk: coraz bliżej CUD-u w Copernicusie

Autor: trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2018 19:30

Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku ma już sprzęt potrzebny do ratowania małych pacjentów po ciężkich urazach. Teraz przymierza się do zbudowania zespołu, który będzie tworzył Centrum Urazowe dla Dzieci.

SOR w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje trojmiasto.pl, do Copernicusa każdego tygodnia trafia kilkoro małych pacjentów po ciężkich urazach - głównie po potrąceniach czy innych wypadkach. Dlatego placówka chce utworzyć stanowisko intensywnego nadzoru dla dzieci. Placówka ma już odpowiedni sprzęt na europejskim poziomie - przenośny aparat rentgenowski czy inne urządzenia diagnostyczne, które można wykorzystywać przy łóżku pacjenta.

Dr Jacek Gwoździewicz, kierownik SOR-u Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, podaje, że konieczna jest jeszcze odpowiednia współpraca pracowników Szpitalnego Oddziału Ratowniczego i Zespołów Ratownictwa Medycznego, o czym lekarze, ratownicy i pielęgniarki rozmawiali podczas konferencji w szpitalu Copernicus w Gdańsku.

Dzięki umowie ze szpitalem w Cincinnati lekarze, ratownicy i pielęgniarki z gdańskiego Copernicusa szkolą się pod okiem specjalistów z wiodącego Centrum Urazowego dla Dzieci w USA.

Więcej: www.zdrowie.trojmiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum