Gdańsk: centrum rehabilitacji za ponad 7 mln zł zostanie oficjalnie otwarte

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2015 10:08

We wtorek (21 lipca) odbędzie się oficjalne otwarcie Centrum Rehabilitacji Leczniczej w Gdańsku. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską. Całkowita wartość projektu to 7,3 mln zł.

Gdańsk: centrum rehabilitacji za ponad 7 mln zł zostanie oficjalnie otwarte
Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską, Fot. PTWP

Projekt pn. ''Poprawa dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych w regionie poprzez utworzenie w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Centrum Rehabilitacji Leczniczej wraz z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej'' był realizowany w latach 2013-2015.

Przedmiotem projektu było utworzenie Centrum Rehabilitacji Leczniczej poprzez przebudowę i nadbudowę budynku kuchni i byłej pralni Szpitala św. Wojciecha. Lecznicę wyposażono w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji, aparaturę medyczną, wyposażenie i oprogramowanie wspierające rehabilitację osób z chorobami neurologicznymi.

Zorganizowano też szereg szkoleń specjalistycznych podnoszących kwalifikacje rehabilitantów, w tym m. in. kurs PNF, kurs w zakresie drenażu limfatycznego, kurs dot. rehabilitacji kardiologicznej, kurs w zakresie stosowania metody Bobath w pracy z pacjentami z problemami centralnego układu nerwowego, kurs w zakresie stosowania metody McKenziego).

W okresie od lipca do września 2015 r. w CRL zostanie przeprowadzony program rehabilitacyjny, mający na celu poprawę dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych osób z obciążeniami neurologicznymi. Planuje się, że z programu skorzysta 120-160 osób.

Na Centrum składają się: poradnia rehabilitacji neurologicznej, poradnia rehabilitacji kardiologicznej, ośrodek rehabilitacji dziennej z obszaru neurologii, ośrodek rehabilitacji kardiologicznej, pracownia prób wysiłkowych, zakład rehabilitacji ambulatoryjnej z działami: kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masażu oraz oddziały - rehabilitacji neurologicznej (30 łóżek) i rehabilitacji kardiologicznej (10 łóżek).

Całkowita wartość projektu to 7,3 mln zł. Wartość dofinansowania z UE wyniosła 4,7 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum