Gdańsk: WOŚP przekaże jednak sprzęt dla UCK

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 września 2013 11:48

W lipcu br. Jerzy Owsiak zagroził, że Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku w tym roku nie otrzyma żadnego sprzętu zakupionego przez WOŚP. Wszystko przez to, że placówka odmówiła przyjęcia od Fundacji jednego z urządzeń - specjalistycznego sprzętu do mycia pacjentów. Mimo zamieszania sprzęt trafił jednak do gdańskiego szpitala.

Gdańsk: WOŚP przekaże jednak sprzęt dla UCK

Klinika Chorób Wewnętrznych, Chorób Tkanki Łącznej i Geriatrii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego miała dostać od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy część sprzętu zakupionego dzięki tegorocznej zbiórce.

Do Kliniki miały trafić m.in. pionizator, ultrasonograf, spirometr, kardiomonitor, łóżka sterowane elektroniczne i dwa krzesła do mycia pacjentów. Ten ostatni sprzęt dyrekcja placówki wykreśliła jednak z listy darów od Fundacji.

Klinika zrezygnowała z tego sprzętu, bo nie ma warunków, by go zainstalować w Klinice Chorób Wewnętrznych, Chorób Tkanki Łącznej i Geriatrii.

Przedstawiciele Orkiestry nie uwierzyli jednak wyjaśnieniom i zagrozili, że skoro szpital nie chciał przyjąć krzesełek, być może w ogóle nie dostanie żadnego sprzętu. Ostatecznie jednak, po wnikliwym przyjrzeniu się placówce, Orkiestra postanowiła przekazać sprzęt UCK.

Krzesełka do mycia pacjentów na prośbę UCK trafią do Kliniki Rehabilitacji i oddziału opiekuńczo-leczniczego.

Więcej: trojmiasto.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum