GIS zaprasza szkoły do udziału w kolejnych edycjach programów zdrowotnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 września 2019 17:39

Główny Inspektorat Sanitarny zaprasza szkoły do udziału w kolejnych edycjach programów zdrowotnych dotyczących m.in. odżywiania, profilaktyki uzależnień i edukacji antytytoniowej.

GIS zaprasza szkoły do udziału w kolejnych edycjach programów zdrowotnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Trzymaj Formę!" to program o zbilansowanym odżywianiu i aktywności fizycznej. "ARS, czyli jak dbać o miłość?" ma edukować młodzież o profilaktyce uzależnień. "Bieg po zdrowie" uczy m.in. o tym, dlaczego nie warto sięgać po papierosy.

W programie "Trzymaj Formę!" mogą uczestniczyć wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe. Celem projektu jest m.in. zwiększenie wiedzy dotyczącej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań w tym zakresie oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Program "ARS, czyli jak dbać o miłość?" skierowany jest do młodzieży w wieku 15-19 lat. Jego celem jest ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież wchodzącą w dorosłe życie.

Program "Bieg po zdrowie" adresowany jest do uczniów IV klas szkół podstawowych i ich rodziców. Wiek odbiorców został dobrany na podstawie badań pokazujących, że pierwsze próby palenia papierosów zaczynają się w wieku 11 lat i poniżej. Do celów głównych programu należy zapobieganie i opóźnienie inicjacji palenia wyrobów tytoniowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum