GIS: w Afryce utrzymuje się epidemia Eboli

Autor: GIS/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2015 14:20

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje o utrzymującej się od lutego 2014 r., w krajach Afryki Zachodniej: Gwinei, Liberii i Sierra Leone, epidemii gorączki ebola.

GIS: w Afryce utrzymuje się epidemia Eboli

Jak podaje GIS odnotowano pojedyncze przypadki zawleczenia tej choroby do krajów umiarkowanej strefy klimatycznej (USA, Wielka Brytania), także przypadki zakażeń szpitalnych (wtórnych) od chorych przetransportowanych z Afryki na planowe leczenie (USA, Hiszpania).

Do chwili obecnej nie wystąpiły natomiast przypadki zawleczeń do Francji, Belgii tj. krajów, które łączą szczególnie intensywne kontakty społeczno-gospodarcze z krajami objętymi epidemią.

Obecne ryzyko zawleczenia eboli do Polski jest niezwykle niskie, nie może być jednak całkowicie wykluczone.

W 3 krajach Afryki Zachodniej (Gwinea, Liberia i Sierra Leone) choroba szerzy się obecnie na rozległych obszarach tych państw w rozmiarach epidemicznych. Na chwilę obecną już wszystkie dystrykty w Sierra Leone i Liberii są objęte epidemią, tzn. w każdym dystrykcie tych dwóch krajów zgłoszono co najmniej po 1 przypadku gorączki ebola.

GIS przypomina także, że odradza się obecnie podróżowanie do wspomnianych krajów objętych występowaniem zachorowań na ebolę w rozmiarach epidemicznych. 

Więcej: www.gis.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum