GIS: substancja alergenna w herbatnikach z Biedronki

Autor: GIS/Rynek Zdrowia • • 18 października 2019 20:55

Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, firma Jeronimo Martins wycofała ze sklepów sieci Biedronka jedną partię produktu pn. "Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady". Przyczyną jest wykrycie w produkcie substancji alergennej - dwutlenku siarki.

GIS wskazuje, że w produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego - dwutlenku siarki. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

Klienci, którzy kupili produkt "Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady” o numerze partii: L 147 mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu.

Jak zaleca GIS, osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

Więcej: gis.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum