GIS o zachorowaniach na odrę w szpitalu MSWiA w Szczecinie

Autor: GIS/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2019 14:17

W związku z pojawieniem się w SPZOZ MSWiA w Szczecinie ogniska zachorowań na odrę i wstrzymaniem do odwołania zarówno przyjęć, odwiedzin, jak i wypisów pacjentów, w środę (16 stycznia) w szpitalu odbyło się spotkanie robocze w celu omówienia sytuacji i kierunków działań przeciwepidemicznych - poinformowano na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W spotkaniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym MSWiA Maciejem Kisielem, Państwowym Inspektorem Sanitarnym MSWiA na obszarze województwa zachodniopomorskiego Jerzym Jakubkiem udział wzieli szefowie SPZOZ MSWiA oraz osoby koordynującei działania zapobiegawcze. 

Eksperci podczas dyskusji omówili bieżącą sytuację epidemiologiczną w placówce, podjęte, a także planowane do wdrożenia działania.

Do  16 stycznia odnotowano 9 przypadków zachorowań na odrę. Nie odnotowano zachorowań wśród pacjentów. W szpitalu wprowadzono szczególny rygor sanitarny. 

Przygotowywane są rozwiązania, które zapewnią jak najszybsze przywrócenie płynnego udzielania świadczeń medycznych w szpitalu, z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno pacjentów, jak i personelu. Oceniono, że dopełnione zostały wytyczne postępowania przeciwepidemicznego, prawidłowo wdrożono procedury, a także przewidziano dodatkowe działania, które pozwolą na niezwłoczne przywrócenie funkcjonowania szpitala w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo przyjmowanych pacjentów.

Więcej: www.gis.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum