Fundacja i stowarzyszenie chcą rzetelnie edukować nt. chirurgii bariatrycznej

Autor: RPP/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2017 14:33

Fundacja Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA i Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO zawiązały porozumienie na rzecz rzetelnej edukacji nt. chirurgii bariatrycznej. W ramach tej współpracy będą realizować wspólne akcje edukacyjne.

Fundacja i stowarzyszenie chcą rzetelnie edukować nt. chirurgii bariatrycznej
Chirurgia bariatryczna to najbardziej efektywna metoda leczenia otyłości olbrzymiej Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Stowarzyszenie CHLO wesprze Fundację OD-WAGA i jej ekspertów w działaniach na rzecz utworzenia systemu leczenia i opieki nad pacjentem bariatrycznym. Z kolei fundacja pomoże stowarzyszeniu w tworzeniu przy szpitalach grup wsparcia dla pacjentów bariatrycznych.

Obecnie, pod patronatem Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO działają trzy grupy wsparcia: dwie w Krakowie - przy Szpitalu Uniwersyteckim i przy centrum zdrowia ArtClinique oraz jedna w Warszawie - przy Wojskowym Instytucie Medycznym.

Fundacja OD-WAGA obok chirurgii bariatrycznej zajmuje się obroną praw wszystkich chorych na otyłość. Jej priorytetem jest doprowadzenie do powstania w Polsce kompleksowego systemu profilaktyki i leczenia choroby otyłości na każdym jej etapie oraz opieki nad chorymi na otyłość.

Chirurgia bariatryczna to najbardziej efektywna metoda leczenia otyłości olbrzymiej, o czym donoszą światowe raporty. Wielu pacjentom ratuje życie, zapewnia powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Obecnie w Polsce operacje chirurgii bariatrycznej realizowane są w ok. 30 szpitalach. Rocznie operowanych jest od 2 do 3 tys. osób. Potrzebujących jest jednak zdecydowanie więcej.

Więcej: www.bpp.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum