Fundacja DKMS zmienia wizerunek

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2016 13:35

Fundacja DKMS wprowadziła nowe hasło promujące jej działalność. Brzmi ono „Pokonajmy nowotwory krwi”. Ujednoliceniu wizerunkowemu uległy też elementy związane z wizualną identyfikacją fundacji, w tym logotyp.

Z logo Fundacji DKMS zniknął puzzel, zastąpił go znak przycisku "Delete" zamieniony w strzałkę. Fot. Materiały prasowe

Fundacja DKMS to już 25 lat międzynarodowej historii, walki o ludzkie życie i powrót do zdrowia chorych na nowotwory krwi. Obecnie DKMS działa w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a w Polsce od 2008 r. 

Historia rozpoczęła się w 1991 r., kiedy żona założyciela DKMS, dr. Petera Harfa - Mechtild, zmarła na białaczkę. Peter obiecał swojej żonie, że zrobi co w jego mocy, aby pomóc każdej osobie cierpiącej na nowotwory krwi w znalezieniu odpowiedniego Dawcy. Dzięki jego działaniu liczba potencjalnych Dawców w Niemczech wzrosła z 3 do 68 tysięcy w ciągu zaledwie roku.

Obecnie we wszystkich bazach DKMS na świecie zarejestrowanych jest już ponad 6,3 mln potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, spośród których już ponad 56 tysięcy oddało komórki, dając chorym nadzieję na powrót do zdrowia. 

Ewa Magnucka-Bowkiewicz, prezes Fundacji DKMS podkreśla, że Fundacja ujednolica wizerunek po to, by umocnić swoją pozycję w międzynarodowej walce z nowotworami krwi. Nowe logo i motto "Pokonajmy nowotwory krwi" odzwierciedla misję Fundacji, którą jest aktywne podejmowanie działania mającego na celu wygranie walki z nowotworami krwi. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum