Francja: zmarła kobieta zarażona bakterią E.coli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2011 15:43

W nocy z piątku na sobotę (1 na 2 lipca) w szpitalu w Bordeaux na południowym zachodzie Francji zmarła 78-letnia kobieta, zarażona bakterią E.coli - poinformowała Regionalna Agencja Zdrowia (ARS).

Francja: zmarła kobieta zarażona bakterią E.coli

Kobieta była hospitalizowana od 24 czerwca w związku z wystąpieniem zespołu hemolityczno-mocznicowym (HUS) w następstwie zakażenia bakterią E.coli.

- Osoba ta nie była nosicielem szczepu O104 pałeczki okrężnicy EHEC, odpowiedzialnej za śmierć ok. 50 osób w ostatnich tygodniach w Europie, głównie w Niemczech - zastrzegła ARS w komunikacie, powołując się na wyniki badań bakteriologicznych.

Agencja zaznaczyła, że stan pozostałych siedmiu pacjentów, którzy przebywają w szpitalu w Bordeaux jest "stabilny". U sześciu tych osób potwierdzono zarażenie groźnym szczepem O104:H4.

Od początku maja w Niemczech odnotowano 3999 przypadków zakażenia tą bakterią oraz 845 przypadków HUS. Zakażenia odnotowano także w 16 innych krajach.

Według niemieckich władz przyczyną epidemii EHEC były zanieczyszczone kiełki.

W czwartek (30 czerwca) Komisja Europejska ostrzegła Hiszpanię i sześć innych państw UE przed nasionami kozieradki importowanymi z Egiptu w 2009 i 2010 roku, które mogły być zakażone szczepem bakterii EHEC.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum