Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19 - bezpłatne szkolenia już dostępne

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2021 08:45

Ruszyły szkolenia fizjoterapeutów w ramach programu ''Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19''. Program - opracowany przez ekspertów Krajowej Izby Fizjoterapeutów - jest dostosowany do realizacji przez fizjoterapeutów w ambulatoriach i w miejscu wezwania.

Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19 - bezpłatne szkolenia już dostępne
Program ‘’Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19” został opracowany przez ekspertów Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Fot. KIF

Program edukacyjny składa się z części online, której pierwsze szkolenie w postaci filmu będzie dostępne w Portalu Fizjoterapeuty od 5 lutego. Kolejne filmy będą dodawane w każdy następny piątek.

Część online składa się 4 szkoleń w postaci filmów, które poruszają kolejne zagadnienia fizjoterapii post-covidowej, w tym: przegląd problemów, z jakimi zmagają się osoby po przebyciu COVID-19, zakres i możliwości fizjoterapii pacjentów po COVID-19, badanie i kwalifikacja do fizjoterapii oraz przykłady treningu fizycznego oraz edukacja osób po przebyciu COVID-19.

Druga część programu to spotkania szkoleniowe. Podczas nich zostaną omówione m.in. kryteria prowadzenia programu w miejscu wezwania i w warunkach ambulatoryjnych, wymogi lokalowe i sprzętowe oraz możliwe formy finansowania programu.

Szkolenia są bezpłatne i przeznaczone dla fizjoterapeutów posiadających PWZFz oraz uregulowane składki.

Więcej: kif.info.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze