Fizjoterapia i rehabilitacja PZZOZ w Będzinie pod nowym adresem i z nową ofertą

Autor: KG • Źródło: Rynek Zdrowia09 lipca 2021 16:55

Zakład fizjoterapii i rehabilitacji Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej  przeniesie się do zmodernizowanych pomieszczeń szpitala przy ul. Małachowskiego w Będzinie. Jednostka zyskała nowy sprzęt, ma też szerszą ofertę.

Fizjoterapia i rehabilitacja PZZOZ w Będzinie pod nowym adresem i z nową ofertą
Zakład fizjoterapii i rehabilitacji Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie. Fot. Materiały prasowe
  • W piątek (9 lipca) po raz pierwszy zaprezentowano nowe wnętrza po remoncie. Już wkrótce zakład fizjoterapii i rehabilitacji w Będzinie działać będzie w nowej odsłonie
  • W gabinetach zainstalowano całkowicie nowy sprzęt m.in. falę uderzeniową laser wysokoenergetyczny, urządzenie do mechanicznego drenażu limfatycznego, wirówki do kąpieli wirowych, krioterapię miejscową
  • Kadra zakładu rehabilitacji posiada dodatkowe uprawnienia z zakresu ortopedii i traumatologii, neurologii, NDT Bobath, metody Vojty, terapii manualnej, metody McKenzie, technik masażu

Zakład fizjoterapii i rehabilitacji Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie został wyposażony w sprzęt rehabilitacyjny oraz sprzęt do fizykoterapii najnowszej generacji tj. falę uderzeniową laser wysokoenergetyczny, urządzenie do mechanicznego drenażu limfatycznego, wirówki do kąpieli wirowych, krioterapię miejscową - czytamy w komunikacie prasowym.

Kadra jednostki posiada dodatkowe uprawnienia z zakresu ortopedii i traumatologii, neurologii, NDT Bobath, metody Vojty, terapii manualnej, metody McKenzie, technik masażu.

Oferta dla pacjentów z niepełnosprawnościami oraz dzieci

Szerszy jest także zakres oferowanych usług. Zadbano o to, by w komfortowych warunkach zapewnić możliwość rehabilitacji  osobom ze specjalnymi potrzebami, w tym pacjentom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom.

- Wiele uwagi poświęciliśmy  dzieciom potrzebującym terapii integracji sensorycznej (SI) oraz rehabilitacji sportowej. Stworzyliśmy salę ćwiczeń specjalnie dla małych pacjentów o przyjaznym środowisku użytkowania, która została wyposażona w szereg profesjonalnych sprzętów do ćwiczeń, stymulujących motorykę oraz zapewniających komfort podczas terapii - wymienia pełnomocnik dyrektora ds. restrukturyzacji dr Dariusz Jorg.

Możliwa rehabilitacja domowa

Osoby, których stan nie pozwala na dojazdy na rehabilitację, będą mogły skorzystać z wizyt domowych. Zakład jest zaopatrzony w niezbędny sprzęt do profesjonalnego wykonywania zabiegów w trakcie tego rodzaju wizyt: przenośne łóżka rehabilitacyjne, urządzenia do wykonywania terapii ultradźwiękami, laseroterapii oraz elektroterapii.

Inwestycja w nowy zakład fizjoterapii i rehabilitacji Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie przy ul. Małachowskiego kosztowała około milion złotych i została zrealizowana we współpracy z inwestorem zewnętrznym.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum