Finał edycji programu o profilaktyce przeciwnowotworowej

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2013 19:56

W VI edycji programu "Mam Haka na Raka", poświęconej profilaktyce czerniaka zwyciężył projekt kampanii autorstwa uczennic z Zespołu Szkół w Kietrzu w województwie opolskim.

Finał edycji programu o profilaktyce przeciwnowotworowej
Spot telewizyjny przedstawia ekspertów ds. zdrowia w trakcie wywiadu z dziennikarzami. W mediach pojawiła się informacja o rzekomych planach budowy nad Polską kopuły chroniącej obywateli przed złośliwym działaniem promieni UV powodujących czerniaka. Doniesienia wywołały lawinę pytań ze strony tłumnie zgromadzonych reporterów.

- Niewiele uwagi poświęcamy temu, jak należy zadbać o siebie i swoją skórę w słoneczne dni. W społeczeństwie narodziła się niezdrowa moda na opalone ciało, która powoduje nie tylko przyspieszenie starzenia się skóry, ale przede wszystkim zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory. Warto podkreślić, że w ostatnich 30. latach stwierdzono 3. krotny wzrost zachorowań na nowotwory złośliwe skóry. W każdym roku w Polsce na czerniaka zaczyna chorować około 2500 osób, a prawie połowa z nich umiera - mówił dr Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii, organizator programu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum