Facebook oferuje WHO darmowe reklamy, aby informować nt. koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 14:59

Szef Facebooka zapowiedział, że serwis zaoferuje bezpłatne reklamy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jako że jej celem jest zapewnienie, by użytkownicy byli właściwie informowani o zagrożeniach i prewencji związanej z koronawirusem - podał Reuters.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Damy WHO tyle bezpłatnych reklam, ile potrzeba, by reagować na temat koronawirusa, a także inne wsparcie rzeczowe - napisał Zuckerberg w swoim poście.

Użytkownicy, którzy wyszukują informacji Covid-19 na Facebooku, zobaczą teraz wyskakujące okienko, które przekieruje ich do strony WHO lub lokalnych służb medycznych w celu uzyskania najnowszych wiadomości - poinformował Zuckerberg.

Zuckerberg ponownie obiecał, że firma będzie usuwać z serwisu fake newsy i teorie spiskowe zgłoszone przez wiodące organizacje ds. zdrowia, by pomóc w walce z dezinformacją na temat epidemii. Facebook ma też współpracować ze światowymi ekspertami w dziedzinie zdrowia i udzieli "milionowego" wsparcia w reklamach innym organizacjom.

W lutym firma ogłosiła zakaz reklamowania produktów oferujących jakiekolwiek lekarstwa lub produkty mające zapobiegać zakażeniu.

Inne media społecznościowe również podjęły kroki w celu poprawy informowania o wirusie. Wyszukiwania koronawirusa na serwisie Pinterest kierują użytkowników na stronę z linkami do WHO i innych organizacji, podczas gdy sama WHO uruchomiło konto w aplikacji TikTok pod koniec ubiegłego tygodnia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum