Estonia też nie kupiła szczepionki przeciwko nowej grypie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2009 17:20

Estońskie Stowarzyszenie Medyczne skrytykowało Ministerstwo Spraw Socjalnych za pasywność wobec zagrożenia grypą A/H1N1 i zaapelowało do resortu o zapewnienie wystarczających zapasów szczepionki przeciwko nowej grypie.

W apelu skierowanym do ministra spraw socjalnych Hanno Pevkura stowarzyszenie lekarzy podkreśliło, że skoro jest szczepionka, zapewniająca skuteczną ochronę, zwlekanie z jej zamówieniem świadczy albo o niekompetencji resortu, albo nieszanowaniu ludzkiego zdrowia.

„Oczekujemy natychmiastowej i skutecznej akcji w celu udostępnienia szczepionki mieszkańcom Estonii najszybciej jak to możliwe” – napisali lekarze, domagając się od resortu podania terminu sprowadzenia szczepionki do Estonii.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Socjalnych Ivi Normet powiedziała rozgłośni Kuku Radio, że zarzuty lekarzy są nieuzasadnione, bo resort wcale nie jest pasywny, ma plan szczepień co najmniej dla grup ryzyka.

Nie była w stanie podać terminu sprowadzenia szczepionek, lecz obiecała to zrobić w przyszłym tygodniu. Władze Estonii planują sprowadzenie co najmniej 200 000 szczepionek. Estonia liczy 1 340 415 mieszkańców.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum