Emilewicz: celem rządu - szybka i sprawna realizacja programu Czyste Powietrze

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2018 14:10

Odpowiedzialność za program Czyste Powietrze w najbliższym czasie zostanie przesunięta do MPiT; będzie on koordynowany przez wiceministra Piotra Woźnego - podała minister Jadwiga Emilewicz. Celem rządu jest szybka i sprawna realizacja tego programu - podkreśliła.

Emilewicz: celem rządu - szybka i sprawna realizacja programu Czyste Powietrze. Fot. KD - PTWP

Jak przypomniała Emilewicz, premier Mateusz Morawiecki powołał w środę (17 stycznia) na stanowisko wiceministra w resorcie przedsiębiorczości i technologii Piotra Woźnego, "dając mu specjalne zadanie koordynowania programem Czyste Powietrze".

Dodała, że w związku z tym odpowiedzialność za ten program zostanie "w najbliższym czasie przesunięta do ministerstwa przedsiębiorczości".

- Tego typu program wymaga ścisłej współpracy kilku co najmniej resortów. Trudno sobie wyobrazić dyskusję np. o uruchamianiu instrumentów finansowych związanych z czystym powietrzem bez ścisłej współpracy z Ministerstwem Środowiska - tłumaczyła. - To jest absolutnie ponadresortowy program - dodała.

Podkreśliła, że premier Morawiecki "niejednokrotnie mówił, że chciałby mieć nad nim swoją osobistą i bezpośrednią kontrolę". - Naszym celem jest jego szybka i sprawna realizacja - podsumowała.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum