Elbląg: po kontroli NFZ łatwiej dostać się do okulisty

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2011 15:32

NZOZ Centrum Okulistyczne w Elblągu ograniczyło możliwość rejestracji do specjalisty do jednego dnia w miesiącu. Po kontroli NFZ pacjenci mogą zapisywać się codziennie.

Elbląg: po kontroli NFZ łatwiej dostać się do okulisty

Przed Centrum Okulistycznym w Elblągu tworzyły się ogromne kolejki, ponieważ zapisy do specjalistów odbywały się tylko w jednym wybranym dniu w miesiącu. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Magdalena Mil, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, takie praktyki są niezgodne z prawem, ponieważ pacjent powinien mieć umożliwiony dostęp do rejestracji każdego dnia pracy przychodni.

- Po informacjach od pacjentów w Centrum Okulistycznym w Elblągu została przeprowadzona kontrola - mówi nam Magdalena Mil. Zapewnia, że NFZ otrzymał zobowiązanie ze strony dyrekcji placówki, że będzie rejestrować pacjentów zgodnie z przepisami.

–  NFZ będzie monitorował sytuację, ponieważ nie był to pierwszy przypadek w Centrum Okulistycznym w Elblągu, kiedy dostęp do rejestracji pacjentów był ograniczony – podkreśla Magdaena Mil.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum