Edukacja antysmogowa na Śląsku: jak ograniczyć to groźne dla zdrowia zjawisko?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2017 14:31

Programy edukacyjne, konkursy czy publikacje poświęcone problemowi smogu i temu jak ograniczać to groźne dla zdrowia zjawisko mogą liczyć na wsparcie finansowe w konkursie, ogłoszonym właśnie przez zarząd woj. śląskiego.

Edukacja antysmogowa na Śląsku: jak ograniczyć to groźne dla zdrowia zjawisko?
Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka i niekorzystnych zjawisk naturalnych. Fot. Fotolia

Pula środków dostępnych w otwartym konkursie ofert na zadania w dziedzinie edukacji publicznej z uwzględnieniem polityki antysmogowej, które będą realizowane w 2017 r., wynosi 54 tys. zł.

- Działania, jakie podejmujemy w walce ze smogiem, są wielopłaszczyznowe. Najważniejsza jest jednak kwestia świadomości i edukacji, szczególnie najmłodszych mieszkańców regionu. Od początku partnerem naszych działaniach są podmioty obszaru trzeciego sektora, które są najbliżej ludzi i które są autorami ciekawych inicjatyw. Dlatego też zachęcam - włączajmy się w działania, które uzmysłowią zagrożenia niską emisją - powiedział we wtorek (14 marca) marszałek województwa Wojciech Saługa.

Konkurs ma wspomagać rozwój oraz uzdolnienia dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem polityki antysmogowej, poprzez organizowanie lub uczestnictwo w olimpiadach i konkursach tematycznych, wystawach, warsztatach, tworzenie programów edukacyjnych, wydawanie niskonakładowych i niekomercyjnych publikacji oraz nagrań fonograficznych i audiowizualnych.

Do konkursu mogą stanąć organizacje pozarządowe działające w obszarze edukacji, kościoły i związki wyznaniowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe.

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka i niekorzystnych zjawisk naturalnych - znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody.

Woj. śląskie jest jednym z najbardziej dotkniętych tym zjawiskiem regionów w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum