EMA: przyspieszona ocena wniosku o dopuszczenie nowej terapii w szpiczaku

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2015 14:05

Europejska Agencja Leków (EMA) przyjęła do rozpatrzenia wniosek o dopuszczenie do obrotu elotuzumabu w leczeniu szpiczaka plazmocytowego w terapii łączonej u dorosłych pacjentów.

EMA: przyspieszona ocena wniosku o dopuszczenie nowej terapii w szpiczaku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Elotuzumab to eksperymentalne przeciwciało pobudzające układ odpornościowy, skierowane przeciw sygnałowej cząsteczce aktywacji limfocytów (Signaling Lymphocyte Activation Molecule - SLAMF7).

Wnioskowi przyznano tryb przyspieszonej oceny elotuzumabu przez Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) - informują firmy Bristol-Myers Squibb i AbbVie, które wspólnie opracowują elotuzumab, przy czym firma Bristol-Myers Squibb jest jedynym podmiotem odpowiedzialnym za komercjalizację.

- Przyjęcie do rozpatrzenia wniosku rejestracyjnego to istotny krok w realizacji misji Bristol-Myers Squibb w zapewnieniu postępów w leczeniu złośliwych nowotworów hematologicznych przez rozwój immuno-onkologii - powiedział lek. Michael Giordano, wiceprezes i szef działu rozwoju onkologii w Bristol-Myers Squibb.

- Uważamy, że akceptacja przez CHMP trybu przyspieszonej oceny odzwierciedla potrzebę nowej opcji terapeutycznej w szpiczaku plazmocytowym, chorobie przeważnie nieuleczalnej. Jesteśmy o krok bliżej do dostarczenia elotuzumabu pacjentom z nawrotowym lub opornym na leczenie szpiczakiem plazmocytowym - dodał Michael Giordano.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze