Dziesiąte wybudzenie w Klinice "Budzik"

Autor: TVN 24/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2014 15:56

Zespół medyczny Kliniki "Budzik" potwierdził wybudzenie kolejnej pacjentki. To już dziesiąta osoba, która została wybudzona w klinice.

W grudniu ubiegłego roku 14-letnia Ola została potrącona przez tramwaj. W wyniku wielonarządowego urazu zapadła w śpiączkę. Pod koniec stycznia trafiła do "Budzika", gdzie została poddana intensywnej rehabilitacji. Po niecałych ośmiu miesiącach udało się ją wybudzić.

Klinika Budzik to działający od lipca 2013 roku przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu przebywających w śpiączce. Klinika] została wybudowana przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" dzięki ofiarności polskiego społeczeństwa. Działa od lipca 2013 roku, w tym czasie wybudziło się już 10 pacjentów. Leczenie w Budziku jest całkowicie bezpłatne, finansowane ze środków NFZ przy wsparciu Fundacji "Akogo?"

Przyjmowani są tam pacjenci w wieku od dwóch do 18 lat i przebywający w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub sześć miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych.

Więcej: www.tvn24.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum