Dzień Otwarty Świętokrzyskiego OW NFZ pod hasłem "Cukier szkodzi"

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2019 10:30

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w najbliższą sobotę (26 stycznia) na Dzień Otwarty organizowany pod hasłem "Cukier szkodzi". Celem akcji jest uświadomienie złego wpływu nadmiaru słodyczy i słodzonych napojów na zdrowie dzieci i dorosłych.

Dzień Otwarty Świętokrzyskiego OW NFZ pod hasłem "Cukier szkodzi"
NFZ zachęca do rezygnacji ze słodyczy i żywności wysoko przetworzonej na rzecz zdrowych produktów Fot. Archiwum

W ramach Dnia Otwartego informacji będą udzielać konsultanci ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży, Dorosłym z Cukrzycą i z Innymi Schorzeniami. Uczestnicy spotkania będą też mieli możliwość wykonania pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, poznania swojej wagi i BMI.

Dostępne będą również materiały edukacyjne i informacyjne a w ramach zachęty do rezygnacji ze słodyczy i żywności wysoko przetworzonej na rzecz zdrowych produktów, uczestnicy wydarzenia zostaną obdarowani owocami.

Podczas Dnia Otwartego będzie można ponadto: wyrobić kartę EKUZ, potwierdzić zlecenia na materiały medyczne i ortopedyczne, złożyć wniosek do sanatorium, sprawdzić swoje ubezpieczenie, złożyć skargę czy wyrobić dostęp do ZIP (Zintegrowanego Informatora Pacjenta).

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Świętokrzyskiego OW NFZ w Kielcach przy ul. Jana Pawła II 10, w godzinach godz. 9.00-14.00.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum