Dyskusja m.in. o POChP i skutkach zaburzeń oddychania podczas snu

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: RZ   • 02 lutego 2016 06:11

Jedna z sesji podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który będzie trwał od 18 do 20 lutego 2016 r. w Katowicach, poświęcona zostanie chorobom płuc.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

W dyskusji wezmą udział wybitni specjaliści w dziedzinie chorób płuc. Oprócz zagadnień związanych z leczeniem między innymi POChP, w agendzie sesji jest też niezbyt często poruszana, a bardzo ważna kwestia zapobieganie wypadkom komunikacyjnym poprzez wczesną diagnozę i skuteczną terapię zaburzeń oddychania podczas snu u zawodowych kierowców.

Program Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

Health Challenges Congress odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Dyskusję panelową pt. „Choroby płuc - kilka problemów do rozwiązania zaplanowano” na 19 lutego 2016 r., w godz. 9.30-11.00.

Wybrane zagadnienia podczas tej sesji:
• Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP) - szybkie starzenie się płuc w starzejącym się społeczeństwie. Co z tego wynika?
• Konieczność wdrożenia nowych, skuteczniejszych terapii farmakologicznych i niefarmakologicznych w POChP
• Obturacyjny bezdech senny (OBS) jako modyfikowalny czynnik ryzyka chorób układu krążenia. Jak poprawić w tym kontekście efektywność prewencyjną „protezy powietrznej”?
• Zapobieganie wypadkom komunikacyjnym poprzez wczesne wykrywanie i skuteczne leczenie zaburzeń oddychania podczas snu u zawodowych kierowców.
• Samoistne włóknienie płuc (IPF) - śmiertelna choroba płuc. Jak zwiększyć efektywność jej leczenia?
• Gruźlica - współczesne zagrożenia
• Mukowiscydoza - nowe potrzeby lecznicze.

***

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum