Dyrekcja i sanitariusze szpitala wojskowego w Krakowie: nie ma konfliktu

Autor: RZ • • 21 października 2009 13:49

12 października opublikowaliśmy - za dziennikiem Polska - informację o tym, że sanitariusze z sekcji transportu 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie są niezadowoleni z powodu obciążenia ich dodatkowymi zajęciami. Pełniący obowiązki komendanta placówki, płk lek. Piotr Gicala, w piśmie do naszej redakcji stanowczo zaprzecza, aby istniał konflikt między dyrekcją szpitala a sanitariuszami.

Do pisma dołączone jest oświadczenie podpisane przez sześciu sanitariuszy z sekcji transportu, oraz kierownika transportu i szefa logistyki 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, w którym zapewniają, że nie są w konflikcie z pracodawcą.

Poniżej publikujemy fragment pisma p.o. komendanta Szpitala:

Opublikowany artykuł zawiera informacje nieprawdziwe. Z całą stanowczością stwierdzam, że opisany w artykule konflikt, bunt, a także strajk pracowników nie ma w tutejszym Szpitalu miejsca.
Stwierdzenie, że sanitariusze i kierowcy walczą o godne warunki, a kierownictwo Szpitala nie widzi problemu, jako zupełnie nieprawdziwe (...) jest krzywdzące zarówno dla pracowników, kierownictwa Szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów, stawiając całą jednostkę w negatywnym świetle. (...)
Także dla samych zainteresowanych, tj. pracowników Szpitala, którzy rzekomo strajkują czy też buntują się – jak wynika z treści artykułu – tezy w nim zawarte są zaskakujące.
W związku z oburzeniem pracowników opublikowanym materiałem, przedkładam w załączniku oświadczenie sanitariuszy Sekcji Transportu 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie, zawierające żądanie sprostowania oraz przeprosin. (...).

Komendant 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie
cz.p.o płk lek. Piotr Gicala

Od redakcji:
We fragmencie tekstu z dziennika Polska, który zamieściliśmy na portalu, ani razu nie pada słowo „strajk”. Jeżeli jednak pracownicy i dyrekcja Szpitala czują się urażeni tą publikacją – wszystkich zainteresowanych przepraszamy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum