Drezdenko: sanepid wykrył bakterie coli w wodociągu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 września 2013 21:01

Woda z publicznego wodociągu w Drezdenku (Lubuskie) nie nadaje się do picia i celów gospodarczych. Sanepid stwierdził w niej obecność bakterii z grupy coli. Problem dotyka ok. 14 tys. osób.

Drezdenko: sanepid wykrył bakterie coli w wodociągu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Komunikat w tej sprawie wydał w środę (4 września) dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Drezdenku. W załączonej do decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Drezdenku napisano, że bakterie z grupy coli zostały wykryte w próbkach pobranych 2 września br.

Za pośrednictwem wodociągu publicznego woda trafia do mieszkańców Drezdenka oraz miejscowości: Klesno, Kosin, Niegosław, Lipno, Osów, Trzebicz Nowy, Trzebicz, Trzebicz Młyn, Gościm i Bagniewo.

Sanepid nakazał natychmiastowe powiadomienie o skażeniu wody mieszkańców i podjęcie działań związanych z dezynfekcją sieci wodociągowej.

Ponadto, do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań w zakresie jakości wody, jej dostawca został zobowiązany do zapewnienia konsumentom wody do picia.

PGKiM poinformował, że mieszkańcy Drezdenka od czwartku będą mogli zaopatrywać się w wodę od godz. 9 do 17 w kilku punktach miasta. W pozostałych miejscowościach punkty i godziny wydawania wody zostaną ustalone z sołtysami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum