Domowy nawilżacz powietrza - rodzaje i korzyści z posiadania

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: Artykuł promocyjny dostarczony przez Morele.net11 maja 2021 13:06

Posiadanie nawilżacza powietrza w mieszkaniu niesie ze sobą mnóstwo korzyści zdrowotnych. Urządzenie to jest przydatne zwłaszcza w sezonie grzewczym, kiedy borykamy się z problemami, jakie powoduje zbyt suche powietrze w mieszkaniu. Wśród nich m.in. pieczenie oczu, kaszel czy też trudności z oddychaniem. W jakich dolegliwościach pomocne jest jeszcze to urządzenie? Podpowiadamy.

Domowy nawilżacz powietrza - rodzaje i korzyści z posiadania

Posiadanie nawilżacza, a korzyści dla zdrowia

Nawilżacz to sprzęt, który przydaje się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewanie skutecznie przyczynia się do przesuszania powietrza we wnętrzach. Wilgotność w nich spada nawet do poziomu poniżej 20 procent podczas gdy optymalna oscyluje na granicy 40-60 proc. To efekt niemalże ciągłego działania kaloryfera w duecie ze zdecydowanie krótszym czasem wietrzenia niż wiosną czy też latem. Nawilżanie odgrywa więc ogromną rolę - nie dopuszcza do przesuszenia śluzówki, które w konsekwencji prowadzi najczęściej do podrażnienia gardła, a nawet suchego kaszlu czy też kataru.

Nawilżacze powietrza przynoszą ulgę astmatykom oraz alergikom (kupujmy je po konsultacji z lekarzem). Zwiększona wilgotność powietrza może w dużym stopniu przynieść ulgę w oddychaniu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to szczególnie ważne w trakcie pojawienia się infekcji górnych dróg oddechowych.

Stosowanie nawilżacza w dużym stopniu przyczynia się do polepszenia jakości snu. Trzeba wiedzieć, że przesuszone powietrze w sypialni może prowadzić nawet do bezsenności. Nawilżacz ma ponadto szansę stać się remedium na złagodzenie chrapania. Pomocny jest również w sytuacjach, kiedy pojawi się u nas krwawienie z nosa czy też ból zatok oraz głowy.

Zakup nawilżacza, to także inwestycja w kondycję kondycję skóry, która zimą mocno się przesusza, włosy oraz paznokcie. Nie bez znaczenia pozostaje także jego dobry wpływ na popękane usta.

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Aby nawilżacz mógł spełniać swoją rolę powinien przede wszystkim być dopasowany odpowiednio do metrażu danego pomieszczenia. W grę wchodzi odpowiednia wielkość zbiornika, ale także wydajność. Ogromną rolę do osiągnięcia zamierzonego efektu jest również prawidłowe dbanie o czystość urządzenia. Brudne zbiorniki są idealnym środowiskiem do namnażania się bakterii oraz pleśni, co może stanowić ogromne zagrożenie, zwłaszcza dla alergików oraz astmatyków.

Wśród dostępnych na rynku urządzeń można wybierać w nawilżaczach parowych, ewaporacyjnych, ultradźwiękowych, centralnych, wiernikowych, waporyzatorach parowych. Dostępne są również modele z jonizatorem, które generują jony ujemne neutralizujące jony dodatnie w powietrzu, które przyczyniają się do niedotlenienia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum