Dolnośląskie: władze województwa przekażą GOPR 700 tys. zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2013 10:04

Dwie grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymają od władz województwa dolnośląskiego 700 tys. zł dofinansowania. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowych pojazdów oraz szkolenia.

Dolnośląskie: władze województwa przekażą GOPR 700 tys. zł
Jak poinformowała Dagmara Turek-Samól, rzecznik prasowa Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, dotacja pozwoli także na zakup specjalistycznego sprzętu i modernizację stacji ratunkowej w Zieleńcu. GOPR-owcy będą mogli również wziąć udział w szkoleniach z zakresu ratownictwa lawinowego, jaskiniowego, wspinaczkowego, alpinistycznego, śmigłowcowego oraz ewakuacji z kolei linowych.

Na terenie Dolnego Śląska funkcjonują obecnie dwie grupy GOPR - karkonoska oraz wałbrzysko-kłodzka. W skład grupy karkonoskiej wchodzi ponad 150 ratowników, którzy w ciągu roku przeprowadzają ok. 300 akcji ratunkowych, 100 interwencji i 10 wypraw poszukiwawczych. Teren, na którym pracują, odwiedza rocznie ok. 4 mln turystów.

W grupie wałbrzysko - kłodzkiej pracuje z kolei 144 ratowników ochotników i 12 zawodowców. Ratownicy opiekują się turystami na terenie Sudetów Środkowo-Wschodnich, od Kamiennej Góry aż po całą Kotlinę Kłodzką. W 2012 r. uczestniczyli w blisko 180 akcjach ratunkowych i pomogli ponad 200 poszkodowanym.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum