Dolnośląskie: starostowie przeciwni likwidacji powiatowych stacji sanepidu

Autor: Portal Samorządowy/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2012 12:57

W piątek (16 lutego) w Miliczu odbyło się spotkanie starostów wraz z powiatowymi inspektorami sanitarno-epidemiologicznymi z subregionu wrocławskiego.

Zebrani dyskutowali o projektowanym systemie zmian w sieci sanepidów na Dolnym Śląsku podkreślając zagrożenia wynikające ze stopniowej likwidacji stacji powiatowych.
 
Do Milicza przyjechali starostowie: Jerzy Krochmalny (Strzelin), Marek Gajos (Wołów), Robert Adach (Trzebnica), Joanna Kruk (Oława), Piotr Kraśny (sekretarz powiatu oleśnickiego) oraz szefowie wszystkich terenowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, poza Górą, z terenu dawnego województwa wrocławskiego.

Celem spotkania było zanegowanie pomysłu likwidacji stacji oraz zaproponowanie własnego rozwiązania, jakim jest przekazanie zadania wraz z budżetem - powiatom. Do takiego wariantu przychylają się pracownicy sanepidów oraz starostowie.

Opracowane przez powiaty stanowisko trafi do wojewody dolnośląskiego, a na konwencie w dniach 28-29 lutego zostanie skierowany do kancelarii premiera oraz zarządu Związku Powiatów Polskich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum