Dolnośląskie: mamy dostaną laurki zachęcające do badań cytologicznych

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2011 10:45

Do mam przedszkolaków z Wrocławia i Wałbrzycha trafi ponad 15 tysięcy laurek zachęcających do profilaktycznych badań cytologicznych.

Dolnośląskie: mamy dostaną laurki zachęcające do badań cytologicznych
Laurki z hasłem „Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy” zostały przygotowane przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy oraz Powiatową Inspekcję Sanitarno-Epidemiologiczną w Wałbrzychu i we Wrocławiu. Mają zachęcić mamy do korzystania z badań.

Laurki mają formę kolorowanek. Jest na nich hasło „Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”. Dzieci mogą je dowolnie kolorować. Na odwrocie laurki umieszczony jest napis :„Mamusiu przejmij ode mnie te kwiatki śliczne oraz zaproszenie na bezpłatne badanie cytologiczne.” Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 25-59 lat.

Zdrowotne laurki będą przekazane w prawie 100 przedszkolach we Wrocławiu i 20 przedszkolach w Wałbrzychu. Organizatorzy akcji ufają, że ta forma dotarcia do kobiet wraz z informacją o badaniach profilaktycznych będzie dodatkową motywacją, aby wziąć  udział w badaniach. 
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum