×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dolnośląskie: ile trzeba czekać na leczenie w DCO?

Autor: MS/Rynek Zdrowia06 lutego 2012 13:32

Pacjenci Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu alarmują, że czas oczekiwania na niektóre procedury wydłuża się coraz bardziej. Chorzy czekają miesiącami na leczenie.

Dolnośląskie: ile trzeba czekać na leczenie w DCO?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Maciej Kozioł, rzecznik prasowy DCO w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl wyjaśnia, że pacjenci mogą zgłaszać się codziennie na konsultację specjalistyczną, jeżeli problem wymaga natychmiastowego działania. 

- Liczba miejsc jest jednak limitowana i wynosi średnio 10-15 do każdego gabinetu (np. poradnia radioterapii - 3 gabinety, poradnia chirurgiczna - 4 gabinety). Dlatego chory musi pojawić się w DCO bardzo wcześnie rano - dodaje rzecznik. 

Z danych przedstawionych przez Centrum wynika, że najdłuższy średni czas oczekiwania na przyjęcie na oddział ze zdiagnozowaną chorobą wynosi 90 dni i dotyczy oddziału chirurgii ginekologicznej. Nieco krócej, bo 70-80 dni czeka się na przyjęcie do innych oddziałów zabiegowych. Na radioterapię chory musi czekać blisko miesiąc, a na radioterapię ginekologiczną - 10 dni.

Kolejki obowiązują też na wizyty ambulatoryjne. W tym przypadku najdłużej (około miesiąca) trwa oczekiwanie na wizytę w poradni ginekologii onkologicznej. Na konsultację w poradni chirurgicznej czeka się około trzech tygodni, w poradni chemioterapii około dwóch tygodni i 3-4 dni do poradni radioterapii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum