Dolnośląskie: bakterie coli w wodociągu w Chojnowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2011 14:30

Około 14 tys. mieszkańców Chojnowa nie ma dostępu do wody pitnej. W sieci wodociągowej miasta sanepid wykrył bakterie z grupy coli i zakazał spożywania wody z wodociągów.

Dolnośląskie: bakterie coli w wodociągu w Chojnowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak poinformowała Małgorzata Stawiska-Lichota, kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy, badania przeprowadzone 16 i 17 sierpnia potwierdziły obecność bakterii w sieci wodociągowej na terenie całego miasta.

- W związku z tym wydano zakaz spożywania wody, obecnie prowadzona jest akcja informacyjna wśród mieszkańców, a w mieście pojawiły się już beczkowozy - mówiła Stawiska-Lichota.

O zanieczyszczeniu poinformowany został chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego zadaniem będzie znalezienie i usunięcie źródła skażenia.

- Sieć wodociągowa została już poddana chlorowaniu. Pobrano kolejne próbki i w ciągu 24 godzin powinniśmy mieć informację czy bakterie zostały usunięte - dodała Stawiska-Lichota.

Wody nie można wykorzystywać do picia, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i kąpieli noworodków. Sanepid zaleca także wstrzymanie się z wykorzystywaniem wody do innych celów domowych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze