Dofinansowanie na zakup sprzętu dla ponad 20. szpitali. To nagroda za aktywność donacyjną

Autor: IB • Źródło: PAP28 maja 2021 20:47

Minister Zdrowia nagrodził 21 szpitali z największą aktywnością donacyjną w latach 2017-2019. Otrzymają łącznie 17,5 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu.

Dofinansowanie na zakup sprzętu dla ponad 20. szpitali. To nagroda za aktywność donacyjną
Uwzględniona została liczba dawców potencjalnych, rzeczywistych i pobranych do przeszczepiania narządów Fot. Archiwum
  • Środki przyznane zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej
  • Uwzględniono liczbę dawców potencjalnych, rzeczywistych i pobranych do przeszczepiania narządów
  • W gronie nagrodzonych szpitali znalazły się, w kolejności od najwyżej, m.in. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie i Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie

Środki na zakup aparatury dla oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii tych lecznic przyznane zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej.

Uwzględniona została liczba dawców potencjalnych, rzeczywistych i pobranych do przeszczepiania narządów.

"To wyraz uznania"

Resort podkreśla, że dofinansowanie jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu koordynującego i zaangażowanego w proces donacji, który identyfikuje, kwalifikuje i sprawuje opiekę nad dawcami, jak również dla zaangażowania ze strony zarządzających tymi podmiotami leczniczymi.

W gronie nagrodzonych szpitali znalazły się, w kolejności od najwyżej, m.in. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie i Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

Nagrodzony został też m.in. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach zakładu leczniczego Centralny Szpital Kliniczny.
Nagrodę dostanie też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 3 oraz SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Na liście szpitale z całej Polski

Wśród nagrodzonych jest też Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof. K. Gibińskiego ŚUM w Katowicach, Szpital Śląski w Cieszynie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

Nagrody trafią też do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, SPZOZ Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Międzyleskiego Szpitala Specjalistyczny w Warszawie i do Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Łączna suma przyznanych przez Ministra Zdrowia nagród wyniosła 17,5 mln zł, a pieniądze przyznane poszczególnym szpitalom uwzględniały aktywność donacyjną tych placówek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum