Dodatkowe łóżka covidowe w ciechanowskim szpitalu. Będą dostępne od soboty

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP02 grudnia 2021 12:08

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie przybędzie od soboty łóżek covidowych. Ostatecznie placówka będzie ich miała 29.

W szpitalu przybędzie lóżek covidowych Fot. Shutterstock
  • Szpital w Ciechanowie od 4 grudnia zwiększy do 29 liczbę łóżek dla chorych na Covid-19.
  • Będzie tam 27 miejsc na oddziale zakaźnym i dwa dodatkowe stanowiska z respiratorami
  • 5 listopada uruchomiono w tej placówce 19 łóżek covidowych, w tym 17 na oddziale obserwacyjno-zakaźnym i dwa z respiratorami na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii

Szpital w Ciechanowie od 4 grudnia zwiększy do 29 liczbę łóżek dla chorych na Covid-19. Oznacza to, że dla tych pacjentów będzie tam 27 miejsc na oddziale zakaźnym i dwa dodatkowe stanowiska z respiratorami.

Łóżka będą dostępne od soboty

Ciechanowska placówka informowała wcześniej, że dodatkowe łóżka covidowe zostaną uruchomione 1 grudnia, ale ostatecznie termin ten, zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, przesunięto na 4 grudnia.

- Od soboty w naszym szpitalu będzie 27 łóżek dla chorych na COVID-19 w oddziale obserwacyjno-zakaźnym oraz dwa łóżka z respiratorami w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii - podała w czwartek rzeczniczka lecznicy Agnieszka Woźniak.

Czytaj też: Szczepionka przeciw COVID-19. Będzie czwarta dawka? Wiceminister Kraska tego nie wyklucza

W czwartek 19 hospitalizacji

W placówce tej już wcześniej, 5 listopada, po decyzji wojewody mazowieckiego, uruchomiono 19 łóżek covidowych, w tym 17 na oddziale obserwacyjno-zakaźnym i dwa z respiratorami na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Na obu tych oddziałach, jak przekazała rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, w czwartek rano hospitalizowanych było łącznie 19 chorych na COVID-19.

Na 4 grudnia będziemy gotowi, dodatkowe łóżka dla tych pacjentów będą przygotowane - zapewniła Woźniak.

Najwięcej zakażeń na Mazowszu

Przypomnijmy. Jak podał w czwartek resort zdrowia, mamy dziś 27 356 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu - 4048. W ciągu ostatniej doby zmarły 502 osoby. W szpitalach przebywa obecnie 21 550 zakażonych, a na kwarantannie aż 713 321 osób.

Dotychczasowy rekord czwartej fali padł wczoraj. 1 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 064 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 570 osób. W szpitalach przebywało wczoraj 21 332 pacjentów z COVID-19, w tym 1870 pod respiratorami. Tego dnia na kwarantannie przebywały 631 843 osoby.

Czytaj też: Koronawirus. 2-grudnia. Prawie trzy czwarte miliona osób na kwarantannie. Nie żyją 502 osoby

Czytaj też: Dodatkowe karetki na Warmii i Mazurach. Rośnie liczba wyjazdów do pacjentów

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum