×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Do końca roku wszystkie zamówione eurocoptery trafią do LPR

Autor: PAP/Rynek Zdrowia08 grudnia 2010 14:02Aktualizacja: 08 grudnia 2010 14:07

Do końca roku w Polsce będą już wszystkie zamówione 23 nowe śmigłowce eurocopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - poinformował wiceminister zdrowia Cezary Rzemek.

Do końca roku wszystkie zamówione eurocoptery trafią do LPR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceminister uczestniczył w środę (8 grudnia) w uroczystości oddania do użytku śmigłowca eurocopter w Białymstoku. To 13. taka maszyna w Polsce. W najbliższym czasie taki sam śmigłowiec rozpocznie funkcjonowanie w pogotowiu lotniczym m.in. w Suwałkach.

– Zakup wszystkich 23 śmigłowców i symulatora lotu kosztuje 495 mln zł. To środki z budżetu państwa. Koszt jednego śmigłowca EC 135 wynosi 22,3 mln zł – powiedział Rzemek. Dodał, że w najbliższych dniach wszystkie śmigłowce będą już dostarczone, przejdą odpowiednie badania. Dostarczonych jest już 21 maszyn, brakuje jeszcze dwóch.

Trwają przygotowania do lotów eurocopterów nocą. – To dla nas nowe zadanie  – mówił dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski.

Zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie to możliwe, bo zależy to od przebiegu szkoleń pilotów i ratowników oraz zapewnienia współpracy służb ratowniczych. Zapewnił, że LPR ma już umowę z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej na współpracę przy zabezpieczaniu nocnych lądowań.

Gałązkowski poinformował też, że w 2011 roku za 6 mln zł zostanie przeprowadzony generalny remont bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum