Do Kajetan przyjedzie ponad 200 specjalistów z całego świata

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2017 15:03

W Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach odbędzie się trzecie na świecie i pierwsze w Polsce sympozjum "International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE". Najważniejszym punktem szkolenia będzie premiera nowego zestawu implantu ucha środkowego typu Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler.

Do Kajetan przyjedzie ponad 200 specjalistów z całego świata
Sympozjum "International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE" odbędzie się w Kajetanach. Fot. Archiwum

- International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE Symposium 2017 to cykliczne spotkanie największych w świecie specjalistów w dziedzinie otochirurgii, audiologii i inżynierii biomedycznej zajmujących się w szczególności implantami słuchowymi. Do Kajetan przyjedzie ponad 200 czołowych specjalistów z tych dziedzin z całego świata - mówi prof. Henryk Skarżyński, twórca i dyrektor Światowego Centrum Słuchu oraz gospodarz Sympozjum.

Podkreśla, że to wielkie wyróżnienie dla Centrum. International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE jest bowiem największa międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń i wiedzy na temat możliwości implantacji z wykorzystaniem technologii implantów słuchowych typu Vibrant Soundbridge i Bonebridge, stosowanych technik chirurgicznych, zastosowań, aspektów audiologicznych, a także ograniczeń.

System Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler zastosowany po raz pierwszy w implantach ucha środkowego pozwala leczyć nowe, docelowe grupy pacjentów.

Nowa technologia mocowania tych systemów wszczepialnych przybliży pełny świat dźwięku osobom, które nie mogły być wcześniej operowane. Operacje pokazowe, które odbędą się w Światowym Centrum Słuchu, będą światową premierą. Operacje pokazowe z wykorzystaniem tego systemu przeprowadzi prof. Henryk Skarżyński w piątek, 31 marca.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum