Dni Spirometrii już w październiku, organizatorzy zapraszają lekarzy...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 03 września 2019 17:25

Od 7 do 12 października odbędą się Dni Spirometrii 2019, które są częścią europejskiej kampanii Healthy Lungs For Life. Organizatorzy kierują do lekarzy zaproszenie do włączenia się do tej ogólnoeuropejskiej akcji.

Fot. Materiały prasowe

Dni Spirometrii to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia oddechowego.

Jak informują organizatorzy, w 2019 roku hasłem kampanii jest ''Breathe Clean Air''. Oddychanie czystym powietrzem przyczynia się do poprawy stanu zdrowia osób z alergią, astmą i POCHP.  W Polsce do hasła ''Oddychaj czystym powietrzem'' organizatorzy dodają kolejne ''Zatrzymaj astmę i POCHP''.

Obecnie na choroby obturacyjne płuc, choruje ponad 6 mln Polaków. Połowa chorych na astmę i 70 proc. chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. W ciągu 9 lat w ramach Dni Spirometrii udało się przebadać ponad 56 tys. pacjentów. Ponad 10,5 tys. osób miało w badaniu spirometrycznym obturację i otrzymało list do swojego doktora z prośbą o wdrożenie dalszej diagnostyki w kierunku astmy lub POCHP.

Organizatorzy kierują do lekarzy zaproszenie do włączenia się do tej ogólnoeuropejskiej akcji. Jeśli lekarz posiada spirometr, doświadczenie w wykonywaniu badań oraz ochotę, aby poświęcić swój czas i wykonać bezpłatnie badania spirometryczne proszony jest o dołączenie do akcji poprzez zalogowanie  w zakładce Dni Spirometrii na stronie astma-alergia-pochp.pl.

Wszystkie ośrodki , które zalogują się do dnia 5.09.2019 otrzymają komplet materiałów obsługujących DS.2019 (plakaty, koszulki, balony, materiały edukacyjne).

Dni Spirometrii zostały objęte patronatem prezesa NFZ, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Medycyny Praktycznej.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum