Dąbrowa Górnicza: oświadczenie restauracji dotyczące zakażonego pracownika

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2020 19:19

2 sierpnia br. pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa - informuje nas restauracja.

Dąbrowa Górnicza: oświadczenie restauracji dotyczące zakażonego pracownika
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

„Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach. Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Pozostajemy z nim w kontakcie i jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy” - czytamy oświadczeniu restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej przy ul. Katowickiej 1C.

„Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną. Ze względu na ograniczony skład osobowy restauracji, sala jadalna jest niedostępna dla gości. Zamówienia obsługiwane są jedynie poprzez linię McDrive w zmniejszonym wymiarze godzin” - informuje Biuro prasowe McDonald’s Polska.

W związku z prowadzonym postępowaniem epidemiologicznym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt telefoniczny osoby, które w dniach od 27 lipca do 2 sierpnia 2020 roku były gośćmi restauracji i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

„Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. (...). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań” - brzmi fragment oświadczenia.

Czytaj także: Śląskie: sanepid szuka klientów McDonald's w związku z zakażeniem Covid-19

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum