Dąbrowa Górnicza: jedna z pacjentek ZCO z koronawirusem, oddział onkologii zawiesił przyjęcia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2020 15:12

Oddział Onkologii Klinicznej Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej (ZCO) wstrzymał przyjęcia po tym, jak u jednej z pacjentek badania potwierdziły zakażanie koronawirusem. Pacjentów z tego oddziału poddano kwarantannie - podał w sobotę szpital.

Fot. Shutterstock

"U jednej z pacjentek oddziału potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Przekazano ją do dalszego leczenia w Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu" - podało Zagłębiowskie Centrum Onkologii - Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza na stronie internetowej.

Pozostali chorzy - 17 osób - przebywający w oddziale zostali poddani kwarantannie. Zarówno od pacjentów z tego oddziału, jak i od personelu, który mógł mieć kontakt z zainfekowaną pacjentką, pobierane są wymazy. Do czasu poznania wyników badań pobranych próbek personel pozostanie w kwarantannie, a pacjenci oddziału w odizolowanej części szpitala, z zapewnioną opieką medyczną.

Przyjęcia do Oddziału Onkologii Klinicznej są zawieszone od soboty do odwołania. Szpitalny Oddział Ratunkowy ZCO w Dąbrowie Górniczej działa normalnie - podała placówka.

Krzysztof Konopka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum