DRK: od sierpnia ubiegłego roku z powodu eboli zmarło ponad tysiąc osób

Autor: TVN24, PAP/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2019 07:57

Ponad tysiąc osób zmarło od sierpnia 2018 roku z powodu zarażenia się wirusem ebola we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga - poinformował w piątek (3 maja) minister zdrowia tego kraju Oly Ilunga. Walkę z epidemią utrudniają ataki na szpitale i personel medyczny.

DRK: od sierpnia ubiegłego roku z powodu eboli zmarło ponad tysiąc osób
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W rozmowie z agencją Associated Press Ilunga powiedział, że po zarejestrowaniu sześciu zgonów w miastach Katwa i Butembo liczba ofiar śmiertelnych trwającej od zeszłego roku epidemii wzrosła do 1008.

Obecna fala zachorowań, której początek został ogłoszony 1 sierpnia zeszłego roku, to druga pod względem śmiertelności epidemia eboli w Afryce Zachodniej od czasu wykrycia wirusa tej choroby w 1976 roku. Najbardziej tragiczne były lata 2013-2016, gdy wirus zabił ponad 11 tysięcy osób w Sierra Leone, Liberii i Gwinei.

Walka z epidemią jest jednak trudna, gdyż w DRK panuje duża nieufność do państwowej służby zdrowia, a sytuację pogarsza niestabilna sytuacja pod względem bezpieczeństwa. W DRK dochodzi do ataków na ośrodki leczenia eboli i personel medyczny. W kwietniu podczas ataku na szpital w Butembo zginął epidemiolog z Kamerunu.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum