Czy szlabany graniczne zatrzymają nową grypę?

Autor: PAP, TVN24/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2009 13:30

Słowacja zamknęła dwa przejścia graniczne z Ukrainą w obawie przed rozprzestrzenianiem się grypy A/H1N1

Na Ukrainie zmarło dotychczas 67 osób. Wszystkie te osoby chorowały prawdopodobnie na grypę typu A/H1N1. Ostateczna diagnoza - jak na razie - jest jednak znana jedynie w przypadku 22 chorych. Według resortu ogólna liczba chorych na Ukrainie wzrosła do 191 tys., w tym 83 tys. dzieci. Hospitalizowano ponad 7 tys. osób, z czego 123 leżą na oddziałach intensywnej terapii.

W Bułgarii, drugim kraju, po Ukrainie, w którym ogłoszono stan epidemii grypy, odnotowano trzy śmiertelne przypadki grypy A/H1N1. W dwóch regionach i ośmiu dużych miastach, w tym w Warnie i Burgas, ogłoszono stan epidemii, zamknięto szkoły, odwołano planowe operacje w szpitalach. Chorych w Bułgarii jest około 100 tys. ludzi.

O nowej fali zachorowań na grypę A/H1N1 w Niemczech poinformował tamtejszy Instytut im. Roberta Kocha, zajmujący się chorobami zakaźnymi. Według najnowszych danych liczba zachorowań wzrosła z 1860 do 3 tys. tygodniowo. Dotychczas w Niemczech na nową grypę zmarło sześć osób, a zachorowało ok. 30 tysięcy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum